ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР


2 октомври
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
5+
ЛОВЕЦЪТ НА ПРИКАЗКИ
по БРАТЯ ГРИМ
драматизация и режисура: Биляна ПЕТРОВА
участват: Адриан ФИЛИПОВ, Антъни ПЕНЕВ, Бориса САРАФОВА, Сергей КОНСТАНТИНОВ, Асен ДАНКОВ, Мария ЙОРДАНОВА, Екатерина СТОЯНОВА, Камелия ХАТИБ, Иван ЖУНТОВСКИ
/СПЕКТАКЪЛ ЗА ДЕЦА И ВЪЗРАСТНИ/
още ....



16, 17, 22 и 28 октомври
8, 18, 25, 29 ноември
19:00 ч
сцена „Пан Бурянин”
14+
СЕРЬОЖА Е МНОГО ТЪП
от Дмитрий Данилов
превод: Василка Бумбарова
режисьор: Васил Василев
сценография и костюми: Константин Вълков
анимация: Николай Димитров
музика: Милен Апостолов
мултимедия: Николай Димитров
участват: Антъни Пенев, Адриан Филипов, Иван - Александър Дойчев, Йоана Кирчева, Петьо Кръстев/Емил Николов
още ....



18 и 30 октомври
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
14+
СТРАШНИЯТ СЪД
от Йодьон фон Хорват
режисьор - Лилия Абаджиева
сценография и костюми - Васил Абаджиев
участват - Васил Витанов, Сергей Константинов, Георги Енчев, Роберт Янакиев, Петьо Кръстев, Генадий Николов, Мариян Стефанов, Александър Кънев, Бориса Сарафова, Екатерина Стоянова, Мариета Калъпова



21 октомври
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
две номинации „ИКАР 2018”
14+
ВИШНЕВА ГРАДИНА
от А. П. ЧЕХОВ
спектакъл на Василий СЕНИН /Русия/
участват: Красимира КУЗМАНОВА, Елица АНЕВА, Надя ДЕРДЕРЯН, Адриан ФИЛИПОВ, Асен ДАНКОВ, Антъни ПЕНЕВ, Георги ЕНЧЕВ, Нина ИЛИЕВА-ПЕТКОВА, Сергей КОНСТАНТИНОВ, Бориса САРАФОВА, Петьо КРЪСТЕВ, Ованес ТОРОСЯН, Киро КРАЧУНОВ
още ....



25 октомври
19:00 ч
сцена „Пан Бурянин”
18+
ГОСПОДА, ДРУГАРИ, PICHOVE И ДАМИ
по текстове на Виктор ЛЯПИН, ГОГОЛ, ЧЕХОВ и ХАШЕК сценична версия и режисура: Димо ДЕШЕВ
участват: Мариета КАЛЪПОВА, Георги АНГЕЛОВ, Генадий НИКОЛОВ, Мариян СТЕФАНОВ, Петьо КРЪСТЕВ
още ....



28 октомври
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
14+
БОИНГ БОИНГ
от Марк КАМОЛЕТИ
режисьор: Васил ВАСИЛЕВ
сценография и анимация - Николай ДИМИТРОВ
костюми - Константин ВЪЛКОВ
композитор - Милен АПОСТОЛОВ
фотограф - Теодор ПЕЕВСКИ
участват: Димитър БАНЕНКИН, Петко ВЕНЕЛИНОВ, Бориса САРАФОВА, Елица АНЕВА, Камелия ХАТИБ, Нина ИЛИЕВА-ПЕТКОВА, Сергей КОНСТАНТИНОВ
още ....



29 октомври
18:00 ч
сцена „Пан Бурянин”
14+
ЕДИН МЪЖ И ЕДНА ЖЕНА
от Валентин КРАСНОГОРОВ
режисьор: Анастас ПОПДИМИТРОВ
сценография и костюми: Мария ДИМАНОВА
участват: Мариета КАЛЪПОВА, Георги АНГЕЛОВ
още ....



31 октомври
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
14+
КАРТОИГРАЧИ
от Н.В.ГОГОЛ
превод от руски: Василка БУМБАРОВА
режисьор: Денис АЗАРОВ (Русия)
сценография: Илья КУТЯНСКИЙ
костюми: Ваня БОУДЕН
композитор: Вадим КАВЕРИН
участват: Асен ДАНКОВ, Адриан ФИЛИПОВ, Антъни ПЕНЕВ, Петьо КРЪСТЕВ, Георги ЕНЧЕВ, Генадий НИКОЛОВ, Сергей КОНСТАНТИНОВ, Нина ИЛИЕВА- ПЕТКОВА, Мария ЙОРДАНОВА, Бориса САРАФОВА, Камелия ХАТИБ, Васил ВИТАНОВ, Александър КЪНЕВ
още ....


ГАСТРОЛИ



9 октомври
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
14+
ОТКАЧЕНА ФАМИЛИЯ
по Рей Куни
спектакъл на ДКТ „Иван Димов” - Хасково
режисьор - Валентин Танев
участват- Мария Сапунджиева, Ева Тепавичарова, Димитър Баненкин, Васил Банов/Кирил Кавадарков, Анна Симова, Явор Костов, Валентин Танев,
още ....



29 октомври
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
14+
ТОМ, ДИК И ХАРИ
от Рей и Майкъл Куни
спектакъл на ДТ „Л, Кабакчиев” - Казанлък
режисьор - Димитър Стефанов сценограф - Петя Димитрова
композитор - Милен Апостолов
участват - Сава Драгнев, Беатрис Благоева, Петър Петров, Костадин Жеков, Десислава Стоянова, Георги Атанасов, Димитър Гавраилов, Недялка Раева, Ивайло Драганов
още ....


5 ноември
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
КОГАТО ТРЪМ УДАРИ
от П.К.Яворов
Спектакъл на Драматичен тиатър - Монтана
режисьор: Бойко Илиев участват: Мила Топалова, Любомир Бояджиев, Ивайло Симеонов, Асен Таков и новото попълнение в трупата – актрисата Микаела Берчева
още ....


19 ноември
19:00 ч
сцена "Александър Гюров"
ПОЛЕТ НАД КУКУВИЧЕ ГНЕЗДО
по Кен Киси
драматизация: Дейл Васерман
режисьор: Стефан Спасов
сценография и костюми: Теодора Лазарова
участват: Диана Найденова, Христофор Недков, Димитър Митев, Цветомир Черкезов, Стефан Борисов, Георги Райчев, Стефан Делев, Димитър Карамалаков, Тодор Тодоров, Жоро Райчев, Весела Петрова, Светослава Иванова, Мария Пенчева, Със специалното участие на Станимир Гъмов – гост
още ....


25 ноември
19:00 ч
сцена "Александър Гюров"
10+
МАМИНО ДЕТЕНЦЕ
от Любен Каравелов
Спектакъл на Драматичен театър - Търговище
режисьор: Съби Събев
участват: Атанас Махнев, Йордан Любомиров, Маргарита Маркова, Никола Шопов, Горица Радева, Цветан Колев
още ....

ОЧАКВАЙТЕ



ИЗБОРЪТ НА МАРТА
от Жорди Галсеран
спектакъл на Драматичен театър "Ст.Бъчваров" - Варна
постановка: Георги Михалков
сценография и костюми: Петър Митев
фотография и дизайн на плаката: Симеон Лютаков
участват: Симеон Лютаков, Яна Маринова, Николай Кенаров, Валентин Митев, Розалия Абгарян
още ....


СПЕКТАКЛИ ЗА ДЕЦА


5 октомври
11:00 ч
сцена „Пан Бурянин”
3+
ФРАНКЛИН
от Полет БОРЖОА
режисьор: Дориана ГЪЛЪБОВА
участват: Елица АНЕВА, Анелия СТОЙНОВА, Георги ЕНЧЕВ, Емил НИКОЛОВ
още....



8 октомври
18:00 ч
сцена-фоайе
0+
ТИГЪРЧЕТО СПАС И МАЛКОТО ГОЛЯМО СЛОНЧЕ
от Рада МОСКОВА
режисьор: Александър ТКАЧОВ
участват: Яна ИВАНОВА, Елица АНЕВА, Мариян СТЕФАНОВ
още....



12 октомври
11:00 ч
сцена „Пан Бурянин”
3+
ГРОЗНОТО ПАТЕНЦЕ
по Х. К. АНДЕРСЕН
сценичен вариант: Теодора ГЪЛЪБОВА
участват: Анелия СТОЙНОВА, Дориана ГЪЛЪБОВА, Ирена НЕНЧЕВА, Емил НИКОЛОВ
още....



19 октомври
11:00 ч
сцена „Фоайе”
5+
ФЕЯТА РАЗКАЗВА: Вълкът и седемте козлета
режисьор: Милена МАВРОДИНОВА
участва: Ирена НЕНЧЕВА, Анелия СТОЙНОВА
още....



23 и 31 октомври
18:00 ч
сцена „Пан Бурянин”
3+
АЛАДИН И ВЪЛШЕБНАТА ЛАМПА
драматизация и режисура - Милена МАВРОДИНОВА
сценография и кукли - Валентина ГЕРМАНОВА
музика - Николай КОПРИНКОВ
участват - Ива НИКОЛОВА, Дориана ГЪЛЪБОВА, Мариян СТЕФАНОВ, Иван-Александър ДОЙЧЕВ
още....



26 октомври
11:00 ч
сцена „Пан Бурянин”
3+
БЕЗЦЕННОТО КАМЪЧЕ
по българска народна приказка
режисьор: Ива НИКОЛОВА
участват: Генадий НИКОЛОВ, Нина ИЛИЕВА-ПЕТКОВА, Дориана ВАСИЛЕВА, Георги ЕНЧЕВ
още....


ГАЛЕРИЯ


КОНТАКТ


Информация за връзка

ул. Васил Левски, 155
5800 Плевен, България

info@theatre-pleven.bg

+359 64 848 053

ИЗПРАТЕТЕ НИ СЪОБЩЕНИЕ