ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР


2 октомври
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
5+
ЛОВЕЦЪТ НА ПРИКАЗКИ
по БРАТЯ ГРИМ
драматизация и режисура: Биляна ПЕТРОВА
участват: Адриан ФИЛИПОВ, Антъни ПЕНЕВ, Бориса САРАФОВА, Сергей КОНСТАНТИНОВ, Асен ДАНКОВ, Мария ЙОРДАНОВА, Екатерина СТОЯНОВА, Камелия ХАТИБ, Иван ЖУНТОВСКИ
/СПЕКТАКЪЛ ЗА ДЕЦА И ВЪЗРАСТНИ/
още ....



16, 17, 22 и 28 октомври
19:00 ч
сцена „Пан Бурянин”
14+
СЕРЬОЖА Е МНОГО ТЪП
от Дмитрий Данилов
режисьор - Васил Василев
сценография и костюми - Константин Вълков, композитор - Милен Апостолов
мултимедия - Николай Димитров
участват - Антъни Пенев, Адриан Филипов, Иван - Александър Дойчев, Емил Николов, Йоана Кирчева



18 и 30 октомври
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
14+
СТРАШНИЯТ СЪД
от Йодьон фон Хорват
режисьор - Лилия Абаджиева
сценография и костюми - Васил Абаджиев
участват - Васил Витанов, Сергей Константинов, Георги Енчев, Роберт Янакиев, Петьо Кръстев, Генадий Николов, Мариян Стефанов, Александър Кънев, Бориса Сарафова, Екатерина Стоянова, Мариета Калъпова



21 октомври
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
две номинации „ИКАР 2018”
14+
ВИШНЕВА ГРАДИНА
от А. П. ЧЕХОВ
спектакъл на Василий СЕНИН /Русия/
участват: Красимира КУЗМАНОВА, Елица АНЕВА, Надя ДЕРДЕРЯН, Адриан ФИЛИПОВ, Асен ДАНКОВ, Антъни ПЕНЕВ, Георги ЕНЧЕВ, Нина ИЛИЕВА-ПЕТКОВА, Сергей КОНСТАНТИНОВ, Бориса САРАФОВА, Петьо КРЪСТЕВ, Ованес ТОРОСЯН, Киро КРАЧУНОВ
още ....



25 октомври
19:00 ч
сцена „Пан Бурянин”
18+
ГОСПОДА, ДРУГАРИ, PICHOVE И ДАМИ
по текстове на Виктор ЛЯПИН, ГОГОЛ, ЧЕХОВ и ХАШЕК сценична версия и режисура: Димо ДЕШЕВ
участват: Мариета КАЛЪПОВА, Георги АНГЕЛОВ, Генадий НИКОЛОВ, Мариян СТЕФАНОВ, Петьо КРЪСТЕВ
още ....



28 октомври
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
14+
БОИНГ БОИНГ
от Марк КАМОЛЕТИ
режисьор: Васил ВАСИЛЕВ
сценография и анимация - Николай ДИМИТРОВ
костюми - Константин ВЪЛКОВ
композитор - Милен АПОСТОЛОВ
фотограф - Теодор ПЕЕВСКИ
участват: Димитър БАНЕНКИН, Петко ВЕНЕЛИНОВ, Бориса САРАФОВА, Елица АНЕВА, Камелия ХАТИБ, Нина ИЛИЕВА-ПЕТКОВА, Сергей КОНСТАНТИНОВ
още ....



29 октомври
19:00 ч
сцена „Пан Бурянин”
14+
ЕДИН МЪЖ И ЕДНА ЖЕНА
от Валентин КРАСНОГОРОВ
режисьор: Анастас ПОПДИМИТРОВ
сценография и костюми: Мария ДИМАНОВА
участват: Мариета КАЛЪПОВА, Георги АНГЕЛОВ
още ....



31 октомври
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
14+
КАРТОИГРАЧИ
от Н.В.ГОГОЛ
превод от руски: Василка БУМБАРОВА
режисьор: Денис АЗАРОВ (Русия)
сценография: Илья КУТЯНСКИЙ
костюми: Ваня БОУДЕН
композитор: Вадим КАВЕРИН
участват: Асен ДАНКОВ, Адриан ФИЛИПОВ, Антъни ПЕНЕВ, Петьо КРЪСТЕВ, Георги ЕНЧЕВ, Генадий НИКОЛОВ, Сергей КОНСТАНТИНОВ, Нина ИЛИЕВА- ПЕТКОВА, Мария ЙОРДАНОВА, Бориса САРАФОВА, Камелия ХАТИБ, Васил ВИТАНОВ, Александър КЪНЕВ
още ....


ГАСТРОЛИ



9 октомври
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
14+
ОТКАЧЕНА ФАМИЛИЯ
по Рей Куни
спектакъл на ДКТ „Иван Димов” - Хасково
режисьор - Валентин Танев
участват- Мария Сапунджиева, Ева Тепавичарова, Димитър Баненкин, Васил Банов/Кирил Кавадарков, Анна Симова, Явор Костов, Валентин Танев,
още ....



29 октомври
19:00 ч
сцена „Александър Гюров”
14+
ТОМ, ДИК И ХАРИ
от Рей и Майкъл Куни
спектакъл на ДТ „Л, Кабакчиев” - Казанлък
режисьор - Димитър Стефанов сценограф - Петя Димитрова
композитор - Милен Апостолов
участват - Сава Драгнев, Беатрис Благоева, Петър Петров, Костадин Жеков, Десислава Стоянова, Георги Атанасов, Димитър Гавраилов, Недялка Раева, Ивайло Драганов
още ....

СПЕКТАКЛИ ЗА ДЕЦА


5 октомври
11:00 ч
сцена „Пан Бурянин”
3+
ФРАНКЛИН
от Полет БОРЖОА
режисьор: Дориана ГЪЛЪБОВА
участват: Елица АНЕВА, Анелия СТОЙНОВА, Георги ЕНЧЕВ, Емил НИКОЛОВ
още....



8 октомври
18:00 ч
сцена-фоайе
0+
ТИГЪРЧЕТО СПАС И МАЛКОТО ГОЛЯМО СЛОНЧЕ
от Рада МОСКОВА
режисьор: Александър ТКАЧОВ
участват: Яна ИВАНОВА, Елица АНЕВА, Мариян СТЕФАНОВ
още....



12 октомври
11:00 ч
сцена „Пан Бурянин”
3+
ГРОЗНОТО ПАТЕНЦЕ
по Х. К. АНДЕРСЕН
сценичен вариант: Теодора ГЪЛЪБОВА
участват: Анелия СТОЙНОВА, Дориана ГЪЛЪБОВА, Ирена НЕНЧЕВА, Емил НИКОЛОВ
още....



19 октомври
11:00 ч
сцена „Фоайе”
5+
ФЕЯТА РАЗКАЗВА: Вълкът и седемте козлета
режисьор: Милена МАВРОДИНОВА
участва: Ирена НЕНЧЕВА, Анелия СТОЙНОВА
още....



23 и 31 октомври
18:00 ч
сцена „Пан Бурянин”
3+
АЛАДИН И ВЪЛШЕБНАТА ЛАМПА
драматизация и режисура - Милена МАВРОДИНОВА
сценография и кукли - Валентина ГЕРМАНОВА
музика - Николай КОПРИНКОВ
участват - Ива НИКОЛОВА, Дориана ГЪЛЪБОВА, Мариян СТЕФАНОВ, Иван-Александър ДОЙЧЕВ
още....



26 октомври
11:00 ч
сцена „Пан Бурянин”
3+
БЕЗЦЕННОТО КАМЪЧЕ
по българска народна приказка
режисьор: Ива НИКОЛОВА
участват: Генадий НИКОЛОВ, Нина ИЛИЕВА-ПЕТКОВА, Дориана ВАСИЛЕВА, Георги ЕНЧЕВ
още....


ГАЛЕРИЯ


КОНТАКТ


Информация за връзка

ул. Васил Левски, 155
5800 Плевен, България

info@theatre-pleven.bg

+359 64 848 053

ИЗПРАТЕТЕ НИ СЪОБЩЕНИЕ